SULEJOWSKA GRUPA TEATRALNA „aMOKtorzy” ZADEBIUTOWAŁA!

W niedzielę, 2 czerwca 2019 roku, sala Miejskiego Ośrodka Kultury, zmieniła się w „Teatr Wielki w Sulejowie”. A to za sprawą długo oczekiwanej premiery pierwszego spektaklu teatralnego Sulejowskiej Grupy Teatralnej „aMOKtorzy”, pt. „Opowieść o S.”

Autorski scenariusz przedstawienia oparty był na dwóch legendach z naszego regionu: o powstaniu Opactwa Cystersów oraz o dwóch braciach z historią o skarbie na Podklasztorzu w tle.

Aktorami w spektaklu były dzieci z Gminy Sulejów. W „Opowieści o S.” wystąpili (od lewej na poniższym zdjęciu): Amelia Kołek, Alicja Owiesek, Dawid Matyszewski, Aleksander Czarnecki, Julian Ratajczyk, Maria Turlik, Adam Wojtysiak, Julia Dutkiewicz, Lena Czerwińska, Amelia Owiesek, Natalia Kuśmierska, Aniela Popiołek, Maria Fogiel oraz Jula Misztela.

Na uwagę zasługuje potężna, dwustronna, WŁASNORĘCZNIE MALOWANA scenografia, (w sumie 20 m2), przedstawiająca bezkresną puszczę oraz sulejowskie Opactwo Cystersów. Autorką dzieła jest Nina Taraska-Pyzia.

Muzyka również została specjalnie skomponowana do tego spektaklu. Autorami są: Anetta Bartłomiejczyk, Piotr Grzelak oraz Rajmund Ciupka.

Stroje wypożyczone z Łódzkiego Centrum Filmowego.

Scenariusz, reżyseria oraz teksty piosenek: Bartłomiej Kaźmierczak.

Najbliższe spektakle odbędą się w środę 5 czerwca w SP Nr 1 w Sulejowie (o godz. 9.00) oraz w SP w Witowie-Kolonii (o godz. 12.00). Występ plenerowy odbędzie się 23 czerwca na dużej scenie na zrewitalizowanym Placu Straży podczas „Nocy Świętojańskiej”.

Post Author: mok