Wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, czyli ostatni przystanek „Kolorowej Lokomotywy”

Wakacyjne zajęcia z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sulejowie przy współudziale Łódzkiego Domu Kultury w ramach ekologiczno-artystycznego projektu „Kolorowa Lokomotywa”, oficjalnie dobiegły końca. W minioną środę 7 sierpnia dzieci odwiedziły Bolimowski Park Krajobrazowy. Uczestnicy mieli możliwość przypomnienia sobie rodzimych gatunki ptaków oraz poznania oznakowań leśnych, pomocnych np. w przypadku zagubienia się w lesie. Dodatkowo gra terenowa oraz wspólny spacer pozwoliły dzieciakom odkrywać tajniki przyrody.

Następnie „młodzi leśnicy” mogli wybrać 1 z 4 ciekawych warsztatów o tematyce ekologiczno-artystycznej. Jak przebiegały prace podczas warsztatów fotograficznych, artystycznych, z budowania ekologicznych karmników dla ptaków oraz tworzenia „lasu w słoikach”, można obejrzeć na poniższych zdjęciach.