Wakacje 2019 z MOK rozpoczęte!

Huurrrrrraaaa! Długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje w końcu nadeszły! Przez 2 miesiące można bez skrupułów zająć się odmianą słowa „ODPOCZYNEK” przez wszystkie przypadki.

Niektórzy postanowili aktywnie wykorzystać wolny czas i zapisali się na wakacyjne zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. Wzorem lat ubiegłych sulejowska placówka kulturalna przygotowała wiele atrakcji w postaci gier, animacji, zabaw, konkursów zręcznościowych. Ponadto od tych wakacji dzieci podczas zajęć korzystają z nowo otwartego placu zabaw przy ulicy Szkolnej w Sulejowie, połączonego z siłownią zewnętrzną oraz orlikiem do gry w piłkę nożną i koszykową. Na dodatek podczas upałów, Miejski Zarząd Komunalny „schładza” przybyłych na plac kurtyną wodną.

Tak jak i w poprzednich latach, również podczas obecnych wakacji Miejski Ośrodek Kultury włączył się w ekologiczno-artystyczny projekt dla dzieci w wieku 7-12 lat z województwa łódzkiego pn. „Kolorowa Lokomotywa”. W ramach projektu odbędą się 2 wycieczki: do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz do Osady Leśnej w Kole, w którym znajduje się pierwszy w naszym województwie szpital dla zwierząt.

Zarówno w Budach Grabskich, jak i w Kole, będą prowadzone ciekawe warsztaty dla uczestników projektu.

Post Author: mok