Nasza Ola Balińska wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu wokalnego!

W sobotę, 29 maja, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce Wielki Finał zmagań solistów w ramach X Piotrkowskiego Festiwalu Wokalnego.

O nagrody walczyło ścisłe grono finalistów, wyłonionych wcześniej z rekordowej liczby ok.250 uczestników I etapu on-line. W sobotę, mieli oni okazję zaprezentować finałowy utwór już tradycyjnie, na scenie, dla jury i publiczności zgromadzonej w MOK w Piotrkowie.

Repertuar, jak co roku,  obejmował wybrany utwór polskiego kompozytora oraz autora tekstu.

Aleksandra Balińska, solistka grupy wokalnej „Cykady”, działającej przy sulejowskim MOK zaprezentowała przepiękny i trudny utwór autorstwa J.Kukulskiego i J.Kofty, z repertuaru Haliny Frąckowiak, pt.”Jak pięknie by mogło być”. W doborze repertuaru oraz przygotowaniach wokalnych pomogła instruktor grupy, A.Bartłomiejczyk.

Jak przystało na prawdziwą artystkę, Ola zdobyła się na własną interpretację przejmującego utworu. Jej wykonanie urzekło jurorów, którzy postanowili wyróżnić sulejowską wokalistkę – Ola  znalazła się w wąskim gronie laureatów konkursu.

Warto podkreślić, że to spory sukces, zważywszy, iż festiwal od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem  młodych solistów, którzy licznie zjeżdżają do Piotrkowa z różnych zakątków Polski, sprawdzając się w ambitnym repertuarze i tym samym podnosząc poziom zmagań z roku na rok.

Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!

Post Author: mok