Galowy Koncert Zespołu Ludowego PILICZANIE już za nami…

W niedzielę 23 października 2022 r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie odbył się Galowy Koncert Zespołu Ludowego PILICZANIE. Była to nie lada gratka dla fanów ludowizny.  Już od progu witała gości wystawa wycinanek oraz szydełkowych serwetek , inspirowanych piotrkowskimi wzorami, autorstwa członkiń zespołu. Na początek wystąpił zespół „Róbmy swoje”, wprowadzając publiczność w niepowtarzalny klimat. Następnie przedstawiona została krótka prezentacja multimedialna, ukazująca dokonania PILICZAN od momentu, kiedy Kamilla Biniek-Kaczorowska została nowym instruktorem grupy. Koncert zespołu PILICZANIE był punktem kulminacyjnym wieczoru, w którym grupa zaprezentowała   szeroki wachlarz  swoich możliwości podzielony na 6 aktów.  Zawierały one w sumie prawie 30 utworów, z takich nurtów jak: przekazy autentyczne, utwory sobótkowe, pieśni religijne, stylizowane nagrania dożynkowe, solowe inspiracje ludowe oraz pieśni patriotyczne.  Wieczór dostarczył niezwykłych, kulturalnych doznań na wielu płaszczyznach,  a każdy z widzów z  pewnością znalazł coś dla siebie.

Galowy Koncert Zespołu Ludowego PILICZANIE