MOKowscy wokaliści na podium.


Przed dwoma tygodniami grupa wokalna CYKADY oraz solistka Aleksandra Balińska – podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie wzięli udział w przesłuchaniach wokalnych w ramach XVII Wojewódzkiego Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody” w MOK w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak co roku do zmagań konkursowych przystąpili wokaliści z całego regionu, m.in. z Łodzi, Częstochowy, Piotrkowa, Bełchatowa, Zduńskiej Woli, Tomaszowa Maz. i innych miast i miejscowości naszego województwa i nie tylko. Poziom jak zawsze bardzo wysoki, co stało się regułą przeglądów w piotrkowskim MOK.
Nasi reprezentanci wykonali autorską kolędę pt.”Anioł”, natomiast Ola Balińska wzruszającą „Kolędę Maryi”.
Dopiero dwa tygodnie później, 29-go stycznia, podczas uroczystego Koncertu Laureatów, został odczytany protokół konkursowy i wręczono nagrody dla najlepszych.
Pomimo licznej konkurencji, sulejowskie wykonania zostały zauważone, nasi wokaliści weszli do grona Laureatów. Finalnie Cykady uplasowały się na III miejscu, w połączonej kategorii zespołów, chórów i scholi.
Natomiast solistka Aleksandra Balińska, zdobyła II miejsce pośród solistów szkół ponadpodstawowych.
Dodam, że interpretacje naszych wykonawców pozytywnie wyróżniły się na tle innych – emocjonalnym przekazem, który oprócz umiejętności wokalnych, jest niemniej ważny.
Cykady wystąpiły w składzie: Aleksandra Balińska, Amelia Owiesek, Tosia Kamińska, Zosia Matuszewska, Natasza i Borys Bartłomiejczyk.
Do występu przygotowała reprezentantów Anetta Bartłomiejczyk. Gościnnie akompaniował Cykadom Karol Śpiewak.
Gratulacje dla Laureatów!!!

Cykady na scenie
Cykady na scenie
Dyplom dla Aleksandry Balińskiej
Dyplom dla CYKAD
Występ Oli Balińskiej

Post Author: mok