Ferie w MOK-u! Było super jak co roku!

Beztroskie 2 tygodnie ferii zimowych właśnie się zakończyły. Dzieci, które wybrały zajęcia w sulejowskim MOK-u, po raz kolejny nie mogły narzekać na nudę.

Ferie rozpoczęły się od wyjazdu do piotrkowskiego kina na film pt.: „O psie, który wrócił do domu”. Wyjazd został sfinansowany przez Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego. Następnego dnia odbyły się warsztaty z tenisa stołowego, w nowel hali sportowej w Witowie – Kolonii, (podziękowania należą się tu niezawodnym instruktorom z MUKS Piliczanka – Sulejów, którzy po raz kolejny wzbogacili harmonogram zajęć). Środa w MOK-u, to wielka papierowa „bitwa” pomiędzy „mocarstwami z kartonów”. Warto wspomnieć, że oryginalne i unikatowe „twierdze” zostały własnoręcznie zbudowane przez dzieci (film z „bitwy” do obejrzenia poniżej). 14 lutego podopieczni kulturalnej sulejowskiej placówki brali udział w „poczcie walentynkowej” tworząc wyjątkowe miłosne laurki pakowane w samodzielnie składane koperty.

Drugi tydzień rozpoczęła batalia o tytuł „Mistrza FIFA XBOX”. W szranki stanęło 12 zespołów, po 2 graczy w każdej drużynie. Po emocjonujących rozgrywkach w fazie grupowej i widowiskowych meczach pucharowych, przyszedł czas na wielki finał, w którym zmierzyli się Eryk Staniec i Oskar Wiernicki (FC Barcelona) oraz Olivier Pyzia i Dominik Kołodziejski (Real Madryt). Po „90 minutach” walki (w rzeczywistości gra trwała 12 minut) tytuł MISTRZÓW FIFA XBOX Zimowych Ferii w MOK zdobyli Katalończycy, czyli Eryk i Oskar. Na zakończenie turnieju finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. W kolejnych dniach dzieci poznały pracę weterynarza (za sprawą Gabinetu Weterynaryjnego „COLUMBA-VET”), tworzyły oryginalne, własnoręcznie robione pompony z włóczki, oglądały przedstawienie teatralne pt.: „Pipi Skarpetka” oraz brały udział w grach i zabawach ruchowych. Ferie zakończyły się dyskoteką i konkursem karaoke.

Po tak aktywnym odpoczynku, każdy uczestnik feryjnych zajęć w MOK z pewnością rozpocznie kolejny semestr z nową energią.

Do zobaczenia w wakacje!Post Author: mok