Wielki sukces „Cykad”. Zespół nagra płytę w Radiu Łódź!

[AKTUALIZACJA] Zespół „CYKADY” zdobył ex aequo 1 miejsce w kategorii „Zespół 11-14 lat” !!!

http://www.tplodzi.eu/pdf/Wyniki%20ppol2019.pdf

Wielkim sukcesem reprezentantów sulejowskiego MOK-u, zakończył się udział w jubileuszowym XXV Konkursie Piosenek o Łodzi pn. „Łódzkie Skrzydła”. Organizatorami byli: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi oraz Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Rokrocznie ten, jeden z najważniejszych muzycznych konkursów, przyciąga setki młodych wykonawców i twórców.

Dwudniowe przesłuchania w tym roku odbyły się w przepięknej scenerii Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, a w jury zasiedli profesorowie wykładający na tejże uczelni oraz łódzcy muzycy i twórcy – absolwenci AM.

Zespół wokalny „Cykady”, pod opieką Anetty Bartłomiejczyk, zachwycił jurorów wykonaniami dwóch autorskich utworów instruktorki: „Piosenka dla Pana Tuwima” oraz hymn gminnych obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości „Wolność, niepodległość”, do którego w 2018 roku został nagrany teledysk.

Zespołowi towarzyszył Piotr Grzelak – grający na fortepianie.

Co roku najpiękniejsze autorskie teksty i zapisy nutowe utworów nawiązujących do Łodzi są umieszczane w „Śpiewniku Łódzkim”, natomiast te spośród nich, które dodatkowo zostały dobrze zaaranżowane i wykonane, w nagrodę zostają nagrane w Studiu Radia Łódź i trafiają na płytę promującą muzycznie Łódź i Region Łódzki. 

Utwór premierowy „Piosenka dla Pana Tuwima”  (słowa i muzyka Anetta Bartłomiejczyk, współautor muzyki i aranżacji Piotr Grzelak), pięknie wykonany przez zespół Cykady z MOK w Sulejowie, został doceniony przez jurorów nie tylko za tekst i muzykę, ale także za bardzo dobre wykonanie. Zespół, w nagrodę nagra piosenkę na płytę, w Radiu Łódź, a wykonanie będzie promowane w łódzkich mediach. Utwór trafi także do śpiewnika oraz tzw. puli piosenek obowiązkowych o Łodzi, do wykorzystania przez uczestników kolejnych edycji konkursu.

Koncert laureatów odbędzie się 3 czerwca w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Wtedy to także Cykady odbiorą specjalne wyróżnienie, jakim jest płyta z ich nagraniem oraz nowa edycja śpiewnika wzbogacona o „Piosenkę dla Pana Tuwima”. Choć zespół z naszego MOK-u dopiero debiutował na tym prestiżowym konkursie, to udało mu się zdobyć jedną z najcenniejszych nagród – wydanie i promocję piosenki premierowej.

Które miejsce zdobył zespół „Cykady” okaże się wkrótce, ale już teraz wiadomo, że nagroda specjalna w postaci nagrania i promocji, trafia do podopiecznych sulejowskiego MOK-u!

Cykady wystąpiły w składzie:

Julia Dudkiewicz, Nikola Witczak, Amelia Owiesek, Kinga Świstak, Marysia Śpiewak, Borys Bartłomiejczyk, Ola Turlik, Angelika Krawczyk, Oliwier Stefaniak, Ola Baliński oraz Natasza Bartłomiejczyk. Instruktor i autor: Anetta Bartłomiejczyk. Akompaniator i współautor – Piotr Grzelak.

Post Author: mok