Mikołajkowe szaleństwo w MOK

Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Obecnie jest to  tzw. wspomnienie dowolne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych.

6. grudnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie odbył się tradycyjny Bal Mikołajkowy. 160 dzieciaków przybyło do sali MOK-u, aby przy muzycznych i tanecznych atrakcjach, oczekiwać na przybycie św. Mikołaja.

Liczne grono dzieciaczków w wieku od 1 roku do 13 lat, ukazało całą gamę fantazyjnych przebrań. Bezpłatna, choinkowa zabawa przeprowadzona pod okiem animatorów z MOK w Sulejowie, przebiegała w atmosferze humoru oraz dziecięcych igraszek okraszonych odrobiną zdrowej rywalizacji. Nie obyło się bez konkursów z nagrodami, np. zabawy z „gorącym prezentem” czy „tańca z balonem”,  Wybrani zostali również król i królowa balu, czyli dwie najbardziej roztańczone osoby.

 Na dzieci czekał także drobny, słodki poczęstunek i napoje. Punktem kulminacyjnym była wizyta gościa z Bieguna Północnego. Mikołaj – bo o nim tu mowa – każdemu dziecku wręczył wyczekiwany, świąteczny upominek. Chwile te zostały uwiecznione na wspólnej fotografii. Zabawom i figlom nie było końca. Radość dzieci  była ogromna. Cała impreza upłynęła
w przyjaznej, beztroskiej i świątecznej atmosferze.

 Specjalne podziękowania kierujemy do:

– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulejowie – fundatora mikołajkowych prezentów

– Bartłomieja Pacana – Dyrektora Biura Obsługi Jednostek Oświatowych w Sulejowie.

Post Author: mok