Jasełka w wykonaniu „Cykad”

Tradycją stało się, że w Sulejowie, podczas święta Trzech Króli wracamy do historii biblijnej Narodzenia Pańskiego za sprawą odbywających się widowisk jasełkowych. Od trzech lat w kościele pw. św. Floriana, działająca przy MOK grupa wokalna CYKADY, daje popis swoich umiejętności wokalno-aktorskich i rokrocznie zaskakuje nowymi pomysłami na muzyczne ukazanie Bożego Narodzenia.

Był już teatr cieni, była historia opowiedziana z perspektywy anioła zwiastującego Maryi narodziny Boga. W tym roku poszczególne elementy fabuły wydarzeń biblijnych (tradycyjnie na podstawie autorskiego scenariusza instruktorki grupy Anetty Bartłomiejczyk) dzieci i młodzież z CYKAD ujęła jako symboliczne odniesienie do czasów współczesnych – w widowisku zatytułowanym „Pan się rodzi. Kto Go widzi?” Temat zaczerpnięty został z przepięknego utworu śpiewanego przez Katarzynę Groniec,  pt. „Kolęda cisza”, który stał się muzycznym motywem przewodnim tegorocznych Jasełek.

Oczywiście, jak co roku,  nie zabrakło nowych utworów autorskich, a także ciekawie zaaranżowanych wokalnie mało znanych pastorałek oraz kolęd,  zaśpiewanych na głosy przez coraz bardziej profesjonalnych młodych wokalistów .

Piękny występ zespołu CYKADY zwieńczyły gromkie brawa i gratulacje od widzów, którymi po brzegi wypełniony był kościół. Dla młodych adeptów sztuki wokalnej i ich instruktorki to największa nagroda za trud włożony w przygotowanie widowiska.

Post Author: mok