Zajęcia zdalne w MOK

Dostosowując się do trudnych warunków epidemicznych, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie wprowadzili do swojej oferty zajęcia zdalne. Obecnie z takiej formy korzystają członkowie dwóch sekcji – młodzieżowej grupy wokalnej „CYKADY” oraz zespołu ludowego „PILICZANIE”. Instruktorzy pracują z podopiecznymi wykorzystując telefony, pocztę elektroniczną, komunikatory i platformy internetowe.

Muzycy „CYKAD”, pod okiem Anetty Bartłomiejczyk, pracują nad jej autorskim utworem, który niebawem ma promować Gminę Sulejów i nową stronę internetową, która obecnie powstaje. Choć zajęcia odbywają się w domowym zaciszu o leniuchowaniu nie może być mowy. Rozesłany wcześniej tekst piosenki oraz stały kontakt z instruktorem z pewnością zaowocują podczas indywidualnych nagrań w studiu i w czasie kręcenia teledysku.

Członkowie zespołu ludowego „PILICZANIE” zdalnie pracuje nad zapomnianymi pieśniami piotrkowskimi. Dzięki pozyskanym funduszom, w ramach zadania „ETNO-ARCHEO – odkopujemy piotrkowskie”, już w grudniu, zarejestrowanych zostanie 10 utworów w aranżacjach Daniela Baranowskiego, które po nowym roku będzie można usłyszeć na specjalnie przygotowanej płycie.

Od 1 grudnia do zajęć wrócą również młodzi aktorzy z Sulejowskiej Grupy Teatralnej „aMOKtorzy”, którzy przygotują serię spotów telewizyjnych, promujących konkurs teatralny poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Zajęcia mają być odskocznią od trudnej sytuacji, w której wszyscy się teraz znaleźliśmy, a zarazem kontynuacją pracy rozpoczętej stacjonarnie. Wszystkim naszym artystom życzymy owocnej pracy, a instruktorom wiele cierpliwości.

Post Author: mok