Nowy akordeon dla zespołu „Piliczanie”

W tym tygodniu dotarł do nas długo wyczekiwany instrument, czyli światowej klasy akordeon firmy SCANDALLI. Wybór odpowiedniego akordeonu to bardzo ważna decyzja. Trzeba było zwrócić uwagę na wszystko:
od jakości użytych materiałów, poprzez staranność wykonania, mobilność, na mechanice i brzmieniu kończąc.
Przyjechał do nas prosto z Włoch, z fabryki w mieście Castelfidardo. Ten wyjątkowy chromatyczny akordeon, od początku do końca tworzony był pod okiem najlepszych włoskich fachowców i jednocześnie artystów. Jest to najmłodsze „dziecko” firmy SCANDALLI, w które przelane zostało 120 lat doświadczeń i tradycji. Model AIR IV CT to zgrabny instrument guzikowy dla osób poszukujących wysokiej jakości małego, kanałowego akordeonu guzikowego. Jest to prawdopodobnie najbardziej kompaktowy akordeon, 120 basowy, dostępny na rynku. Lekki, poręczny, głośny, posiada metalowe mechaniki i galeryjkę, drewniany korpus i głośnice.
Zakup tej instrumentalnej perełki możliwy był dzięki wsparciu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., które to na ten cel przekazało 20.000,00 zł., z budżetu MOK przeznaczyliśmy 5.500,00 zł. Również Zespół Ludowy „Pliliczanie” dołożył swoją cegiełkę, przekazując na zakup instrumentu nagrodę przyznaną przez Sejmik Województwa Łódzkiego, za dotychczasową działalność w dziedzinie kultury, w wysokości 4.000,00 zł.

Post Author: mok