Nasi aMOKtorzy i Zosia z Cykad na podium !

W czwartek, 18-go maja, czteroosobowa reprezentacja naszej sekcji aktorskiej aMOKtorzy wzięła udział w regionalnym XV KONKURSIE POD HASŁEM „BAJECZNE SPOTKANIA O ZŁOTE PIÓRO ZNANYCH I LUBIANYCH PISARZY”, w MDK w Opocznie.
Konkurs ten odbywa się w formule „wywiedzione ze słowa”, gdzie młodzi adepci sztuki aktorskiej prezentuja swoje aktorskie interpretacje tekstów literackich, z użyciem gestu, rekwizytu, elementów scenografii a nawet muzyki.
Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie reprezentowali: Antonina Kamińska, Oliwia Derewońko, Leon Ginter oraz Dawid Ogłoza, pod opieką instruktor Anetty Bartłomiejczyk.
Wszyscy aMOKtorzy zaprezentowali się świetnie na opoczyńskiej scenie i pomimo bardzo licznej i dobrze przygotowanej konkurencji, zdobyli :
Leon Ginter – II miejsce, a Dawid Ogłoza III miejsce (w najliczniejszej kategorii wiekowej).
Warto dodać, że był to dopiero ich debiut na tym konkursie.
GRATULUJEMY !

Ponadto, tego samego dnia, Zosia Matyszewska z Cykad, przygotowana wokalnie z pomocą naszej instruktor, uplasowała się na 3 miejscu w Międzyszkolnym Konkursie „Na opoczyńską nutę”, gdzie w ramach jednej kategorii walczyli zarówno soliści jak i zespoły ludowe. Zosia była zaraz za dwoma zespołami, jako najlepsza solistka!
GRATULUJEMY !

Post Author: mok