„A cy wicie cy nie wicie łoberecek moje zycie”.

W minioną niedzielę, 10 września 2023 r. we Włodzimierzowie, Stowarzyszenie „Piliczanie” miało przyjemność przeprowadzić potańcówkę pod hasłem „A cy wicie cy nie wicie łoberecek moje zycie”.

Było radośnie, barwnie i … zabawnie!

Motywem przewodnim był oczywiście taniec. Dużym powodzeniem cieszył się więc konkurs na tradycyjnego oberka. Parom wirującym na deskach przygrywała niezastąpiona Kapela Rodziny Bińków.

Wydarzenie nie ograniczyło się jedynie do tańca.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać również występy zespołów zaproszonych z regionu piotrkowskiego, opoczyńskiego i radomszczańskiego. Na scenie pięknie zaprezentowali się Mali Lubochnianie i Pasjonatki z Woli Krzysztoporskiej, a ich występy przeplatały się z konkursami ubijania masła i darcia pierza.

Zebrani mogli podziwiać również stroje regionalne zaprezentowane przez zespoły: Zespół Ludowy PILICZANIE, Kraszewianki i Kuniczanka.

Każdy z występujących zespołów otrzymał okazjonalną statuetkę.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji naszej potańcówki kierujemy pod adresem Urzędu Miejskiego w Sulejowie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu Potańcówki Wiejskie 2023.

Konkurs oberka
Publiczność czekająca na konkurs
Konkurs oberka trwa…
Zespół Kuniczanka na scenie

Kapela przygrywająca oberka
Zwycięzcy konkursu oberka
Konkurs oberka trwa
Widownia zebrana wokół sceny, na której trwają taneczne potyczki
Konkurs ubijania masła
Konkurs ubijania masła
Darcie pierza

Post Author: mok