Sulejowska Grupa Teatralna „aMOKtorzy”

1 marca 2019 r., po casting’u i spotkaniach w szkołach, wystartowała pierwsza w naszej gminie Sulejowska Grupa Teatralna. Młodzi artyści od razu rozpoczęli pracę nad autorskim scenariuszem. Opiekunami grupy są: Bartłomiej Kaźmierczak i Nina Taraska-Pyzia.

Tematyką pierwszego przedstawienia pt.: „Opowieść o S.” były sulejowskie legendy. W spektaklu, oprócz pięknej scenografii i kostiumów, nie zabrakło piosenek śpiewanych przez dzieci oraz układów tanecznych. Wszystko z profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem i efektami specjalnymi.

Premiera autorskiego spektaklu pt.: „Opowieść o S.” odbyła się 2 czerwca 2019 r., a występ plenerowy miał miejsce 23 czerwca podczas „Nocy Świętojańskiej 2019” podczas otwarcia zrewitalizowanego Placu Straży.
Link do artykułu: http://mok.sulejow.pl/2019/06/04/sulejowska-grupa-teatralna-amoktorzy-zadebiutowala/
Poniżej VIDEOMIX z obu występów:


________________________________________________________________________

Sezon 2019/2020 rozpoczął się od prób do drugiego autorskiego spektaklu pt. „Świąt nie będzie”. Podwójna premiera odbyła się 6 grudnia 2019 r., na którą zaproszone zostały między innymi najstarsze klasy szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Sulejów.
Pisaliśmy o tym tutaj: http://mok.sulejow.pl/2019/12/09/premiera-kolejnego-spektaklu-grupy-teatralnej/
www.epiotrkow.pl: https://www.epiotrkow.pl/news/Swiat-nie-bedzie-Mikolajkowy-spektakl-w-sulejowskim-MOKu,37940?fbclid=IwAR3Fds9hgrCpnk3pQesuCZ1Li9RgS_TwgEGFzoKtoNSvesXRZ2vnpPtXE74

Film z przedstawienia:


_____________________________________________________________


A poniżej prezentacja grupy na Podsumowaniu Kulturalno – Sportowo – Turystycznym Gminy Sulejów 2018 i 2019 roku, które odbyło się ostatniego dnia stycznia 2020 r. we Włodzimierzowie.